Podujatia_cl_15 - Obecná knižnica

Prejsť na obsah
Týždeň mozgu 2017
Týždeň mozgu sa vo svete oslavuje od roku 1996. Vo viac ako 60-tich  krajinách sveta sa konajú tisíce osvetových podujatí na oslavu jedného z najdôležitejších ľudských orgánov. Aj v priestoroch Obecnej knižnice sme zorganizovali zaujímavé podujatie s touto tematikou pre našich seniorov.
 
Celosvetová kampaň Týždeň mozgu, ktorý pripadol tento rok na 13. − 19. marca 2017 na Slovensku už po desiatykrát, zastrešuje Slovenská Alzheimerová spoločnosť a Úrad verejného  zdravotníctva Slovenskej republiky.  Podobne ako po minulé roky mali Slováci vo všetkých krajoch Slovenska možnosť vypočuť si prednášky o mozgu, zapojiť sa do zaujímavých diskusií a workshopov.

V našej knižnici sme sa z tohto dôvodu stretli so seniormi z klubu dôchodcov v stredu 15. marca.  Porozprávali sme sa o fungovaní mozgu, o rôznych zaujímavých faktoch a tipoch pre lepšiu pamäť. Spoločne sme si potrápili svoje mozgové závity formou kognitívnych cvičení a rôznych zaujímavých aktivít ako tvorenie slov, doplňovanie čísel, hľadanie dvojíc a slovné analógie.

Ľudský mozog sa vyvíja do 40. roku života. Potom je už na každom z nás, ako si ho vieme potrápiť, aby náš mozog nezlenivel. A to je dôležité v každom veku. Knihy na tému ako si trénovať mozog a pamäť si môžete vypožičať aj v našej knižnici.
12. 3. 2019
Web dizajn:
Posledná aktualizácia obsahu
Na stránke prebieha upgrade obsahu a štruktúry podľa výnosu Ministerstva financií SR
o štandardoch pre infomačné systémy verejnej správy
Návrat na obsah