Podujatia_cl_17 - Obecná knižnica

Prejsť na obsah
O Guľkovi Bombuľkovi
Obyčajný Guľko Bombuľko, rozprávková postavička z vlny, si už desiatky rokov  podmaňuje srdcia malých i veľkých čitateľov. Do našej knižnice Guľko Bombuľko doputoval vo štvrtok 30. marca 2017 za svojimi kamarátmi „osmijankovcami“ – žiakmi, ktorí sú zapojení do celoslovenskej čitateľskej súťaže Čítame s Osmijankom.
 
Pri živom a veľmi pútavom inscenovaní príbehu o malom klbôčku vlny sa deti dozvedeli ako sa Guľko narodil, ako sa stratil, ako žil na gazdovskom dvore spolu so zvieratkami, ako sa snažil každému pomáhať a popritom sa po troške rozdával, zmenšoval sa. Celý príbeh sa odohrával  v znamení priateľstva a poukázaním na dôležité hodnoty v živote detí, ako dôležité je vedieť si ochotne a nezištne pomáhať v každom veku, rozdávať sa. Atmosféru a dobrú náladu vyčarili okrem Guľka aj zvieracie bábky.

V druhej časti programu si naši „osmijankovci“  sami v tvorivej dielni vyrobili veselú záložku do knihy s Guľkom Bombuľkom.

Program Inscenované čítanie O Guľkovi Bombuľkovi nám predviedla profesionálna bábkoherečka, Barbora Zamišková, prodekanka pre študijnú činnosť na divadelnej fakulte VŠMU.
12. 3. 2019
Web dizajn:
Posledná aktualizácia obsahu
Na stránke prebieha upgrade obsahu a štruktúry podľa výnosu Ministerstva financií SR
o štandardoch pre infomačné systémy verejnej správy
Návrat na obsah