Podujatia_cl_18 - Obecná knižnica

Prejsť na obsah
Noc s Andersenom 2017
V piatok 31. 3. 2017 sa na Slovensku uskutočnil už 12. ročník medzinárodného podujatia Noc s Andersenom, počas ktorého strávilo nezabudnuteľnú rozprávkovú noc na „spacích miestach“ v takmer 240 verejných a školských knižniciach vo všetkých regiónoch Slovenska rekordných 10 400 slovenských detí. Priestory našej knižnice sa premenili tento rok na rozprávkovú noc už po druhýkrát.

Úspešné podujatie na Slovensku od roku 2006 koordinuje Spolok slovenských knihovníkov a knižníc (SSKK) a zatiaľ každý rok bol prekonaný rekord v počte zúčastnených detí. Od prvého ročníka na Slovensku až do  tohtoročného podujatia bolo "nakazených čítaním" už viac ako 77 000 slovenských detí. Rozprávková noc sa koná vždy v piatok s dátumom blížiacim sa ku dňu narodenín dánskeho rozprávkara – Hansa Christiana Andersena (2. apríl 1805).

Aj nás v knižnici veľmi potešil zvýšený záujem detí prežiť rozprávkovú noc v priestoroch kaštieľa. Na kamarátkach karimatkách prežilo krátku noc 25 detí vo veku od 6 do 12 rokov a 6 dospelí, ktorí tvorili organizačný a zabezpečovací tím.

Na začiatku deti odovzdali svoje „vstupenky“  v podobe nakreslených obrázkov ich obľúbených rozprávkových hrdinov a podpisom  na pergamen, sa stali právoplatnými účastníkmi podujatia. Počas celej noci deti mali rôzne aktivity nadväzujúce na Andersenove rozprávky, začo si vyslúžili rôzne predmety, ktoré im umožnili vstup do podzemia. Deti ukázali svoju odvahu, kde im bol za odmenu odovzdaný poklad v podobe darčekov a pamätných listov.
Deti mali obrovskú výdrž a do neskorej noci ešte pozerali Andersenove rozprávky. Aj ráno vstali naše detské lastovičky veľmi zavčasu a štebotali o svojich krásnych zážitkoch.

Ďakujeme učiteľke Danke Hrehovej zo SZUŠ ALTAMIRA a jej pomocníkom pri organizovaní programu. Tešíme sa na ďalší ročník Noci s Andersenom v roku 2018.
12. 3. 2019
Web dizajn:
Posledná aktualizácia obsahu
Na stránke prebieha upgrade obsahu a štruktúry podľa výnosu Ministerstva financií SR
o štandardoch pre infomačné systémy verejnej správy
Návrat na obsah