Podujatia_cl_22 - Obecná knižnica

Prejsť na obsah
Bezpečná jeseň života
Staroba je prirodzenou súčasťou nášho života a mesiac október je už dlhodobo spojený s prívlastkom – Mesiac úcty k starším. Práve seniori sú tí, ktorí sa často stávajú obeťami kriminality. Preto sa aj naša organizácia v spolupráci s Krajským riaditeľstvom policajného zboru v Prešove zapojila do celoslovenského policajného projektu „Bezpečná jeseň života“.

Stretli sme sa s našimi seniormi v stredu 25.10.2017 o 10:00 hod. Policajné školenie bolo pod vedením skúsenej policajtky z odboru komunikácie a prevencie Mjr. JUDr. Kataríny Šmelkovej, ktorá teoretickú časť doplnila vlastnými skutočnými príkladmi, a tak poskytla našim seniorom nielen informácie z oblasti prevencie kriminality, ale skutočný obraz, ako to môže v prípade neinformovanosti  a dôveryhodnosti k cudzím ľuďom dopadnúť v praxi.

Účastníci školenia, naši seniori, dostali konkrétne návody, ako môžu oni sami prispieť k zvýšeniu svojej osobnej bezpečnosti doma, ale aj na ulici. Taktiež dôležité informácie o tom, ako sa nestať obeťou zlodejov a podvodníkov, ako sa nedať nachytať podomovým predajcom či nátlakovým predajným akciám a čo robiť v prípade, ak sa predsa len stanú obeťou zločinu.

Na záver každý účastník prednášky si so sebou odniesol malý darček − reflexný pásik ,,Pomáhať a chrániť“, ktorý má rovnako prispievať k ich bezpečnosti ako účastníkov cestnej premávky.
12. 3. 2019
Web dizajn:
Posledná aktualizácia obsahu
Na stránke prebieha upgrade obsahu a štruktúry podľa výnosu Ministerstva financií SR
o štandardoch pre infomačné systémy verejnej správy
Návrat na obsah