Podujatia_cl_24 - Obecná knižnica

Prejsť na obsah
Ochorenia seniorského veku
Obecná knižnica Jarovnice už tradične organizuje podujatia pre obyvateľov našej obce rôznej vekovej kategórie. Ani tentokrát tomu nebolo inak.

V jedno stredajšie popoludnie, 22. novembra 2017 v čase o 13,30 hod  mali naši seniori možnosť zúčastniť sa zaujímavej prednášky na tému ,,Ochorenia seniorského veku“, ktorú nám sprostredkoval Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Prešove.

Staroba je prirodzený stav, pri ktorom sa mení náš organizmus, oslabuje sa imunita, fyzická aj duševná kondícia. Vyšší vek prináša so sebou množstvo závažných aj menej závažných ochorení. Prítomní, ktorí sa prednášky zúčastnili, okrem iného dostali cenné informácie o vysokom krvnom tlaku, o tom, ako ho správne merať a ako často, čo spôsobuje zvýšený cholesterol a či je možné ho zistiť aj bez odborného lekárskeho vyšetrenia a mnoho ďalších užitočných rád.  

Svojimi skúsenosťami, poznatkami a postrehmi sa všetci aktívne zapájali do debaty a pýtali sa, čo ich zaujíma.

A ako sme sa dozvedeli, predpokladom dlhého a zdravého života je správna výživa, dostatočný pitný režim, pohyb a pravidelné prechádzky spojené s pobytom na čerstvom vzduchu.
12. 3. 2019
Web dizajn:
Posledná aktualizácia obsahu
Na stránke prebieha upgrade obsahu a štruktúry podľa výnosu Ministerstva financií SR
o štandardoch pre infomačné systémy verejnej správy
Návrat na obsah