Podujatia_cl_28 - Obecná knižnica

Prejsť na obsah
Noc s Andersenom 2018
V piatok 23.3.2018 sa na Slovensku uskutočnil už 13. ročník mediálne najznámejšieho medzinárodného podujatia Noc s Andersenom. Toto medzinárodné podujatie na podporu čítania sa na Slovensku organizuje každý rok okolo dátumu 2. apríla, kedy  sa slávi Medzinárodný deň detskej  knihy, ktorým sa zároveň pripomína dátum narodenia najznámejšieho dánskeho rozprávkara - Hansa Christiana Andersena (2. apríl 1805).

Priestory nášho kaštieľa sa premenili tento rok na rozprávkovú noc už po tretíkrát. Veľmi nás potešil záujem detí o toto podujatie. Prihlásilo sa nám 27 odvážnych detí  I. - IV. ročníka ZŠ.  Keďže každá knižnica na Slovensku si sama organizuje svoj vlastný originálny program, pozvali sme si do nášho pracovného tímu ochotných pomocníkov - naše staršie čitateľky Zuzku a Bibku.  Pracovali sme s rozprávkou Statočný cínový vojačik.

Po odovzdaní „vstupenky“, tradične krásnych obrázkov z tematickej rozprávky, sa naši noční nájomníci podpísali na pripravenú pamätnú listinu. A potom sa to začalo! Dievčatá sa na celú noc premenili na tanečnice a chlapci na vojačikov. Rozdelenie do skupín, vyrábanie sukní z krepového papiera pre tanečnice a klobúkov pre vojačikov, zbieranie indícií z jednotlivých zábavných ale aj poučných stanovísk, pretože keď deti chceli nájsť poklad – Truhlicu s andersenovými rozprávkami, museli sa aj trocha ponamáhať. Medzitým sme dostali od Andersena (od 2 mamičiek, ktoré nás milo prekvapili) nádhernú a veľmi chutnú tortu s logom rozprávkovej noci. (Ďakujeme!) Za statočnosť, bojovnosť a nadšenie všetci po nájdení pokladu v tajomnom podzemí dostali malú odmenu a pamätný list na čarovnú noc v knižnici.

Ešte dlho do noci si pri pozeraní rozprávok šeptali svoje dojmy a zážitky. Hoci noc bola krátka, ráno sme sa všetci zobudili s úsmevom na tvári, ale trocha aj so smútkom, že odchádzame domov.

Ďakujem celému organizačnému tímu za ochotu, čas a pomoc počas celého podujatia. Tešíme sa na ďalšiu Rozprávkovú noc 2019.
12. 3. 2019
Web dizajn:
Posledná aktualizácia obsahu
Na stránke prebieha upgrade obsahu a štruktúry podľa výnosu Ministerstva financií SR
o štandardoch pre infomačné systémy verejnej správy
Návrat na obsah