160312 - Obecná knižnica

Prejsť na obsah
NOVÉ TITULY V NAŠEJ KNIŽNICI
DO KNIŽNICE PRIBUDLI NOVÉ KNIHY PRE DETI AJ ODBORNÁ LITERATÚRA

Čítanie o zvieratkách s veľkými písmenami
Zoznám sa s dvojicou neposedných šteniatok, ktoré sa vydali na prieskum statku. Preži deň v lese s dvoma vrtkými veveričkami! Zaujímavé veci sa dejú aj pri rybníku – najmä keď sa tam chystá veľká kačacia slávnosť!

Futronela a iné rozprávky (Jozef Pavlovič)
Ďalšia kniha rozprávok obľúbeného detského spisovateľa Jozefa Pavloviča zavedie menšie i väčšie deti do sveta nebezpečných kozliatok, šikovnej včielky Agáty, bojovnej sovy Sofie alebo dobrej ježibaby Futronely...

Júlia a jej kamaráti (Philippe Salembier, Catherine Salembier)
Zábavné príbehy sovy Júlie a je kamarátov veveričiaka, ježka, jazveca, bobra a kačky.

Najkrajšie príbehy z nášho statku
Prečítaš si v nej príbeh o mačiatku, ktoré utieklo pred šteniatkom, o Kvačkovi, ktorý si hľadá kamarátov, o desiatich psíkoch, ktorí poznávajú celý dvor... A súčasne sa dozvieš veľa užitočných informácií o domácich zvieratkách.
 
Nauč ma kresliť (Vendula Hegerová)
Psík Raf ťa naučí kresliť prasiatko, snehuliaka, hrad, mačičku, auto, domček, klauna, les, princeznú, raketu, krokodíla a veľa ďalších obrázkov.

Rozpoviem vám rozprávku (Edita Plicková, Marie Tetourová)
Známa česká autorka detských kníh Marie Tetourová pôvabným spôsobom previedla rozprávky do veršovanej podoby. Deti tak budú s nadšením počúvať jednoduché verše o Budulínkovi, Šípkovej Ruženke, Červenej čiapočke, Popoluške a mnohých ďalších postavách z klasických rozprávok.

Devín - Božská perla Slovenska (Anton Hrnko)
Prírodné útvary dopracované ľudskou rukou vytvárajú pri sútoku Moravy s Dunajom neopakovateľnú scenériu, akých je v širokom okolí len málo. Nie je preto nijakou zvláštnosťou, že tento kraj priťahoval rôzne národy a kmene od najstaršej doby, aby sa tu usadili. Každý z nich nejakým spôsobom prispel do bohatých dejín hradu a okolia. Bolo by hriechom nezoznámiť sa s nimi, najmä keď Devín predstavuje jeden z národných symbolov Slovenska a Slovákov.
 
Nenapísané pamäti- Sen môjho otca (Michal Hronec)
Môj otec bol veľmi dobrý, skromný a pracovitý človek. V živote nemal nepriateľov, v jeho konaní prevládala tolerantnosť, dá sa povedať že mu bola vlastná, skoro bezhraničná...
 
Slovenskí generáli 1939 -1945 (Peter Jašek, Branislav Kinčok, Martin Lacko)
Málo známe, z politických dôvodov desaťročia zamlčiavané osudy ôsmich generálov 1. Slovenskej republiky z rokov 1939 - 1945 odkrýva táto zaujímavá kniha troch slovenských historikov. Autori zhromaždili množstvo archívnych materiálov, spomienok politikov, vojakov i potomkov jednotlivých generálov, a takisto neznámych fotografií z archívov.

Povesti o slovenských hradoch 1,  Povesti o slovenských hradoch 2 (Ján Domasta)  
Zbierka spísaných slovenských povestí, ktoré sa viažu k slovenským hradom a slovenskej histórii.

Staroveký svet (John Haywood)
Táto kniha je prehľadom najvýznamnejších starovekých kultúr, ich politického vývoja, náboženských predstáv, znalostí poľnohospodárstva, vedy, techniky a písma.

Vtáky - Ottov sprievodca prírodou
Pestrofarebný svet všetkých druhov vtákov žijúcich, hniezdiacich alebo prelietajúcich územím Európy. Prehľadné opisy spôsobu života, najdôležitejších poznávacích a rozlišovacích znakov, charakteristických hlasových prejavov.
7. 9. 2023
Web dizajn:   
Posledná aktualizácia obsahu
Na stránke prebieha upgrade obsahu a štruktúry podľa výnosu Ministerstva financií SR
o štandardoch pre infomačné systémy verejnej správy
Sídlo bez cookies
Obecná knižnica na tomto webovom sídle nepoužíva žiadne cookies a ani iným spôsobom nesleduje ani neuchováva žiadne informácie o Vašej návšteve. V nasledujúcom odkaze si môžete zobraziť viac informácií o všeobecných zásadách správy osobných údajov, ktorými sa naša knižnica riadi.
OBECNÁ KNIŽNICA
Jarovnice č. 225, 082 63
Tel.: 051/3811 856
IČO: 42090075
Návrat na obsah