160417 - Obecná knižnica

Prejsť na obsah
NOVÉ TITULY V NAŠEJ KNIŽNICI
 
KNIŽNÉ NOVINKY V APRÍLI

Madagaskar 2 – Filmový príbeh
V knihe Madagaskar 2 sa Alex, Marty, Melman a Gloria rozhodli vrátiť domov, do New Yorku. Či sa im to páči, alebo nie, kráľ Julien odchádza s nimi. Ich lietadlo, ktoré riadia tučniaci, stroskotá v africkej savane. Štyria kamaráti sa tak ocitnú v krajine svojich predkov, kde ich čakajú nové dobrodružstvá.

Doba ľadová (Ross Stewart)
V knižke vaše deti prežijú neuveriteľnú cestu do poslednej doby ľadovej, keď bola tretina Zeme zamrznutá a hrôzostrašné tvory sa pohybovali po ľadovej pustatine. Kniha je doplnená množstvom ilustrácií, s vyklápacími výjavmi a prehliadacími okienkami.

Krtko na cestách (Miler Zdeněk)
Malý krtko sa vydal na cestu po svete celkom sám. Na svojich cestách však stretáva nových kamarátov, s ktorými si užije veľa zábavy. Pozorne si prezri každú stranu v tejto knihe. Nájdeš krtka?

Grázlik Gabo v hlavnej úlohe (Simon Francesca)
Predstav si, že za každý svoj dobrý skutok dostaneš žolíka na jednu grázlovinu. Paráda, nie? Jasné, že aj Gabo po tejto zázračnej kartičke túži, dokonca mu v hlave už skrsol plán, ako ju získa... Príbehy o Grázlikovi Gabovi patria medzi najobľúbenejšie detské knihy vo svete aj u nás.

Rebelka (Jana Pronská)
Najnovší román obľúbenej autorky ponúka strhujúci príbeh lásky zo stredovekého Slovenska, odohrávajúci sa na pozadí skutočných historických udalostí.

Ako hovoriť, aby nás tínedžeri počúvali (Adele Faber, Elaine Mazlish)
Svetový bestseller. Názorný a zrozumiteľný návod, ako vychádzať s tínedžermi. Ukážkové dialógy a situácie riešia, ako s tínedžermi hovoriť, aby slová dospelých brali vážne a poskytujú rady, ako tínedžerom načúvať, aby v dospelých videli partnera a nie nepriateľa.

Zvodcove tajomstvá (Gaelen Foley)
Populárna séria o odvážnych mužoch z klubu Inferno vrcholí vzrušujúcim ľúbostným príbehom s originálnou dobrodružnou zápletkou.

Zázraky z neba (Christy Wilson Beam)
Zázraky z neba je skutočný príbeh malého dievčatka a jeho cesty do neba, po ktorej nasledovalo zázračné uzdravenie. Producenti filmu Nebo nie je výmysel súbežne pracujú na rovnomennom filme v hviezdnom obsadení s Jennifer Garner a Queen Latifah v hlavných úlohách.

Africký príbeh lásky (Sheldricková Daphne)
Daphne Sheldricková je prvá žena na svete, ktorej sa úspešne podarilo odchovať novonarodené sloníča. Dlhé roky žila uprostred kenskej prírody a s úprimným záujmom sledovala tamojší život.

Krv nie je voda (Dominik Dán)
Žiadne obdobie v Krauzovej krátkej detektívnej praxi nebolo také ťažké ako rok 1992. Bezpečnostní analytici tvrdili, že to spôsobila neuvážená porevolučná totálna amnestia, ktorá vyprázdnila väznice a presýtila ulice násilím.
13. 10. 2023
Web dizajn:   
Posledná aktualizácia obsahu
Na stránke prebieha upgrade obsahu a štruktúry podľa výnosu Ministerstva financií SR
o štandardoch pre infomačné systémy verejnej správy
Sídlo bez cookies
Obecná knižnica na tomto webovom sídle nepoužíva žiadne cookies a ani iným spôsobom nesleduje ani neuchováva žiadne informácie o Vašej návšteve. V nasledujúcom odkaze si môžete zobraziť viac informácií o všeobecných zásadách správy osobných údajov, ktorými sa naša knižnica riadi.
OBECNÁ KNIŽNICA
Jarovnice č. 225, 082 63
Tel.: 051/3811 856
IČO: 42090075
Návrat na obsah