1701008_jesen - Obecná knižnica

Prejsť na obsah
NOVÉ TITULY V NAŠEJ KNIŽNICI
JESENNÉ NOVINKY

KRÁSNA LITERATÚRA PRE DOSPELÝCH

Renáta Beňačková – Žila som v tme
Jana pracuje v prestížnej reklamnej agentúre. Kariéra, obdiv okolia a život na výslní sú hlavným zmyslom jej života. Neštíti sa nekalých praktík, aby dosiahla to, po čom túži. Až keď sa jej oči po nehode ponoria do tmy, začína vidieť život v úplne iných kontúrach.

Robert Chester Ruark – Medárky
Životný príbeh úspešného amerického spisovateľa a novinára Aleca Barra, ktorý za pracovné úspechy draho platí – dvoma stroskotanými manželstvami, nenaplnenou láskou a napokon zákernou nevyliečiteľnou chorobou.
 
KRÁSNA LITERATÚRA PRE DETI A MLÁDEŽ

Peter Karpinský - Adela, ani to neskúšaj!
Kniha vznikla podľa skutočnosti, hoci je celá vymyslená. Autor verí, že niekde žije nejaká Adela, ktorá hrá futbal, vie sa pobiť so životom a miluje humor.

Ladislav Špaček – Deduško, rozprávaj
Kniha je určená pre deti od 3 rokov a je bohatá na obrázky. Vo forme rozhovoru malého dievčatka Viktorky a jej trpezlivého a láskavého deduška rozpráva o svete etikety. Záver knihy obsahuje sériu otázok ku každej kapitole.

Ján Milčák - Jonatán malý ako omrvinka
Prvák Jonatán a myšiak Baf sa stretli v noci v izbe a stali sa priateľmi. Myšiak Baf bol vynikajúci hráč, virtuóz, ale pikolu stratil na železničnej stanici v Žiline. Príbeh prváka Jonatána sa začína v Zabudnutej uličke, a možno sa nikdy neskončí...

Pat Zietlow Miller a Anne Wilsdorf  - Sofia a Tekvička
Dá sa priateliť s niekým, kto vyzerá úplne inak? A ako jeho odlišnosť zoberú ostatní? A čo bude s tekvičkou, keď začne mäknúť? Nádherný príbeh o nevšednom priateľstve, ktoré zabaví i chytí za srdce detí aj rodičov.

Stanislav Rakús - Mačacia krajina
Klasické dielo slovenskej literatúry pre deti. Detského čitateľa kniha zaujme predovšetkým svojou komickou absurdnosťou, ktorá má blízko k jeho hravosti a spontánnosti a dospelý čitateľ popri tom všetkom odhalí aj hlboký etický plán, ktorý v sebe tento text nesie.

Katarína Macurová – Prečo nekvitneš?
Kniha pre deti od troch rokov. Obsahuje veľa obrázkov a málo textu. Opisuje zábavnou formou spolužitie medvedíka – záhradníka, rodinky zajacov a veľkej mrkvy.

Peter Karpinský – Sedem dní v pivnici
Napínavý príbeh prašiškriatka Celestína. Počas sedemdňového putovania po tajomnej pivnici prežil vzrušujúce, veselé, no i smrteľne nebezpečné dobrodružstvá.

Jozef Pavlovič – Štvornohé rozprávky
Kniha ponúka deväť „štvornohých“ rozprávok. Dozviete sa, ako chlapec s dievčatkom prekabátili vlka, ako sa darilo levovi v úlohe holiča, ako sa z veveričky stala trochu nešikovná obchodníčka či ako si zajko prvýkrát vyšibal veľkonočné vajíčko.

NÁUČNÁ LITERATÚRA PRE DETI A MLÁDEŽ

Ondrej Sliacky – Divy Slovenska nielen pre deti alebo Vlastiveda ako lusk
Vlastiveda sa dá napísať aj inak, najmä ak ju píše majster spisovateľ a píše ju so srdcom... Kniha sa číta na jeden dúšok a nájdete v nej celý svet!

Monika Srnková - Príprava na maturitu + CD – English
Cvičebnica anglickej gramatiky ponúka možnosť dôkladne sa pripraviť na maturitnú, prípadne jazykovú skúšku prostredníctvom literárnych textov a životopisov anglicky píšucich autorov. Cvičebnica je spracovaná formou testov, ktoré zodpovedajú súčasným písomným maturitným skúškam.

Rozvoj myšlení pro deti od 5 do 8 let
Kniha obsahuje 296 aktivít, cez ktoré sa dieťa prirodzene rozvíja, objavuje svet, posilňuje svoj dôvtip a šikovnosť. Hravou formou sa pripravuje nielen na školu, ale aj na život.

SPOLOČENSKO-VEDNÁ A INÁ ODBORNÁ LITERATÚRA

Roland Mischke - Merian – Budapešť
Nádherné stavby, malebná poloha a neopakovateľná atmosféra: toto všetko musíte zažiť! Či už tu strávite jeden deň, víkend či celú dovolenku s našim knižným sprievodcom budete mať živé a nezabudnuteľné zážitky.
8. 11. 2022
Web dizajn:   
Posledná aktualizácia obsahu
Na stránke prebieha upgrade obsahu a štruktúry podľa výnosu Ministerstva financií SR
o štandardoch pre infomačné systémy verejnej správy
Sídlo bez cookies
Obecná knižnica na tomto webovom sídle nepoužíva žiadne cookies a ani iným spôsobom nesleduje ani neuchováva žiadne informácie o Vašej návšteve. V nasledujúcom odkaze si môžete zobraziť viac informácií o všeobecných zásadách správy osobných údajov, ktorými sa naša knižnica riadi.
OBECNÁ KNIŽNICA
Jarovnice č. 225, 082 63
Tel.: 051/3811 856
IČO: 42090075
Návrat na obsah