170412 - Obecná knižnica

Prejsť na obsah
NOVÉ TITULY V NAŠEJ KNIŽNICI
MARCOVÉ NOVINKY

Marcela Bieliková - Stratený kľúčik
Knižka Stratený kľúčik a iné dobrodružné príbehy vám predstaví nielen odvážneho Radka, ale aj smutného Jarka, a mnoho ďalších detí. Možno sa v ich príbehoch nájdete aj vy sami.

Ľubica Brezovická Šebeková - Medové príbehy
Kniha Medové príbehy odkrýva, čo sa deje počas obdobia jedného roka v mnohopočetných včelích rodinkách, čím sú pre nás ľudí tieto drobné tvory užitočné, čo všetko sa môžeme od nich naučiť a tiež ako ich máme chrániť.

Oldřich Brož - Alík a jazvec
Príbeh, voľne inšpirovaný biblickým príbehom o milosrdnom Samaritánovi, učí malých čitateľov, že je dobré pomáhať jeden druhému a nebáť sa čeliť zlu…

Michal a Daniela Fischer - Filipove prázdninové dobrodružstvá
Kniha je určená pre deti v predškolskom a mladšom školskom veku a je vhodnou pomôckou najmä pri enviromentálnej a prosociálnej výchove a ochrane zdravia.

Michal a Daniela Fischer - Filipove cestovateľské dobrodružstvá
Deti predškolského a raného školského veku prežijú spoločne s Filipom a jeho kamarátmi ďalšie zaujímavé dobrodružstvá. Tentokrát budú veľa cestovať, spoznávať nové krajiny a susedné štáty Slovenska.

Daniela Nováková, Ľubica Brezovická Šebeková - Emka a lesné zvieratká
Príbeh vhodný pre 3 až 5-ročné deti je popretkávaný didaktickými úlohami súvisiacimi s dejom.

Michaela Hrachovcová - Ryšavka pod hviezdami
Kniha pre deti v predškolskom a mladšom školskom veku rozpráva príbeh veveričky, ktorá neposlúchla mamičku a namiesto chystania zásob na zimu sa venovala svojim záľubám. Príbeh ukazuje, že napriek tomu, že človek urobí chybu, ktorá prináša dôsledky, existuje ochota nezaslúžene pomôcť.

Bronislava Hyvnarová, Michaela Hrachovcová - Zmysly zvierat 2
Druhý diel knihy sa zameriava na zmysly zvierat ako ZRAK-HMAT-CHUŤ, ktorých jedinečnosť a funkčnosť neprestáva udivovať deti aj dospelých. Nechýba príloha s obrázkami, ktoré deti ako odpoveď na hádanky nalepujú na miesta na to určené. Pre deti predškolského a mladšieho školského veku.

Dušan Dušek - Babka na rebríku
Babka na rebríku je knižka plná humorných príbehov zachytávajúca rôznorodé vzťahy v rámci generácie jednej rodiny. Príbehy sa odporúčajú najmä vekovej kategórii od 7 do 9 rokov.

Hráme sa s rozprávkou - Bavinas pes la paramisaha
Rozprávky Červená čiapočka a Janko Hraško vyšli v zaujímavom bilingválnom slovensko-rómskom vydaní. Deti po prečítaní rozprávky nájdu hlavolamy, osemsmerovky, pexesá z rozprávok, hry na rozvoj zrakového vnímania a iné zábavné úlohy.

Guy Bass - Princ Žabiak, krutý barbar
Nová séria od autora slávneho strašidla Zošidla pokračuje ďalšími neuveriteľnými dobrodružstvami neohrozeného Princa Žabiaka, pána všetkých kráľovstiev a právoplatného vládcu sveta.

Michael Ende - Nekonečný príbeh
Dvanásťročný Bastián Baltazár Bux nie je v škole veľmi obľúbený, preto je často sám a najlepšie sa cíti medzi policami plnými kníh. Jedného dňa neodolá a z antikvariátu ukradne tajuplnú hrubú knihu. Keď sa do nej začíta, kniha ho nečakane vtiahne do svojho deja a chlapec sa tak stane súčasťou napínavého príbehu...

Veronica Roth - Zárezy smrti
Prvý diel novej sci-fi fantasy dilógie od Veroniky Roth, autorky najpopulárnejšej dystopickej série Divergencia – Rezistencia – Experiment.

Erik Groch - Šlabikár päťmestia
Kniha grafických noviel (komiksov) je zbierkou jedenástich príbehov, medzi ktorými nájdeme aj dva z autorovej rodinnej histórie - odvlečenie otca do pracovného tábora a príbeh maminej židovskej kamarátky Ester, ktorú odviezli do koncentračného tábora. Kniha je určená rovnako deťom, ako aj milovníkom krásnych kníh.

Michelle Moran - Druhá cisárovná
Po Veľkej francúzskej revolúcii získa cisár Bonaparte absolútnu moc. Keď sa osemnásťročná rakúska arcivojvodkyňa Mária Lujza dozvie, že Napoleon požiadal o jej ruku, musí sa rozhodnúť: buď sa vydá za krutého, vrtošivého Bonaparta, alebo ho odmietne a spečatí tak osud svojej rodiny i krajiny.

Paulo Coelho - Pútnik z Compostely
Pútnik z Compostely (Mágov denník) je prvý Coelhov bestseller. Je záznamom udalostí, pocitov a skúšok, ktoré Coelho zažil počas púte, osobnou výpoveďou, v ktorej je autor hlavnou postavou príbehu plného lekcií a ponaučení.

Juraj Hradský - Odsúdený č. 3359
Svedectvo Štefana Kiripolského - bývalého reportéra rádia Slobodná Európa a politického väzňa o praktikách totalitného režimu v ČSSR v 50. až 80. rokoch 20. storočia.

Ben Carson - Máš mozog
Rady pre mladých na rozvoj osobného potenciálu.

Ľudia, sny, veľké činy
Toto spoločné dielo skupiny autorov predkladá pestrú paletu pútavých príbehov viac či menej známych historických osobností, ktoré svojou vytrvalosťou a nezvyčajným nasadením inšpirovali mnoho ľudí.

Každý má šancu
5 povzbudzujúcich kapitol zo série krátkych príbehov zo života hovorí o tom, že nie je dôležité, čo s nami život urobí, ale čo my urobíme so životom.

Ludvik Švihálek - Spor pokračuje
Boj dobra a zla v dejinnom kontexte od staroveku po súčasnosť.

Roberto Badenas - Ako čeliť utrpeniu
Utrpenie sprevádza náš život od kolísky až po hrob. Jeho príčinou môže byť práca i zábava, závislosť i sloboda, láska i nenávisť. Je jednoducho súčasťou nášho života.
8. 11. 2022
Web dizajn:   
Posledná aktualizácia obsahu
Na stránke prebieha upgrade obsahu a štruktúry podľa výnosu Ministerstva financií SR
o štandardoch pre infomačné systémy verejnej správy
Sídlo bez cookies
Obecná knižnica na tomto webovom sídle nepoužíva žiadne cookies a ani iným spôsobom nesleduje ani neuchováva žiadne informácie o Vašej návšteve. V nasledujúcom odkaze si môžete zobraziť viac informácií o všeobecných zásadách správy osobných údajov, ktorými sa naša knižnica riadi.
OBECNÁ KNIŽNICA
Jarovnice č. 225, 082 63
Tel.: 051/3811 856
IČO: 42090075
Návrat na obsah