170623_jun - Obecná knižnica

Prejsť na obsah
NOVÉ TITULY V NAŠEJ KNIŽNICI
JÚNOVÉ NOVINKY

BELETRIA PRE DOSPELÝCH
 
Norman Lebrecht - Pieseň mien
Strhujúci príbeh dvoch chlapcov, syna hudobného nakladateľa a geniálneho huslistu z poľskej židovskej rodiny, ktorí počas vojny vyrastajú spolu v Londýne. Židovská otázka a láska k hudbe sa v rozprávaní prepoja do pôsobivej románovej fresky.
 
Jozef Karika - V tieni mafie; V tieni mafie II (Čas dravcov)
Drsný a zároveň dojímavý mafiánsky román o úpadku jednej celej generácie. Autor so znalosťou veci analyzuje príčiny formovania prvých zločineckých skupín, teritoriálne rozdelenie moci a vplyv podsvetia na politickú klímu v krajine.
 
Jozef Karika -  Nepriateľ štátu
Voľné pokračovanie bestsellerov V tieni mafie a Čas dravcov! Akčný politický triler vyráža dych - strieda sa v ňom jeden nečakaný zvrat za druhým až do šokujúceho finále!
 
Petra Nagyová-Džerengová - Ide o život
Autorka, ktorá nás pozýva k sebe do obývačky, odkrýva svoj každodenný život s manželom, štyrmi deťmi a zvieratami a pritom ho vtipne komentuje. Strieľa si zo seba, zo svojej rodiny i zo sveta okolo.
 
Katherine a Jay Wlolfovci - Nádej je liek
Skutočný príbeh o zdrvujúcej strate a láske, ktorá všetko prekoná. Inšpirujte sa príbehom Jaya a Katherine, ktorým život aj počas dlhej a mučivej cesty prinášal radostné chvíľky nádeje a pomohol im dúfať, tešiť sa a nájsť dar, ktorý im pomohol prežiť.
 
Vladimíra Stúpalová - Už musím ísť
Príbeh chlapca očami jeho matky o nerovnom boji s ťažkou chorobou. Nádej, radosť a očakávania sa striedajú s beznádejou, smútkom či sklamaním.
 
Karin Krausová - Otecko sa postará
Vtipný príbeh o tom, že chlap na materskej dovolenke sa dokáže postarať. Občas viac o zábavu ako o dieťa!
 
R. J. Palacio - Obyčajná tvár
Keď August Pullman prišiel na svet, lekári predpovedali, že sa nedožije rána. Pre vrodenú poruchu má zdeformovanú tvár. A predsa je to úplne normálny chalan, ktorý miluje Hviezdne vojny a chce žiť vlastný život.
 
Tracy Chevalier - Dáma a jednorožec
Niekoľko príbehov zviazaných dohromady tvorí očarujúci a pestrý román plný vášní a citov. Prostredie a doba, v ktorej sa odohráva, určite nadchne každého, kto má rád romantiku stredoveku.
 
Lew Wallace - Ben Hur
Rozsiahle koncipovaný historický román sa odohráva v Jeruzaleme podrobenom Rimanmi v čase vzniku kresťanstva. Ben Hur je vzdelaný a mierumilovný syn významnej židovskej rodiny, ktorého osud sa prelína s osudom Ježiša Krista.
 
Kari Rosvallová - Dieťa odnikiaľ
Pútavý príbeh o žene, ktorá prežila Hitlerove výchovné tábory a našla domov v Írsku. Je príbehom o hľadaní rodiny, rodinného šťastia a porozumenia.
 
Wendy Holdenová - Odsúdení prežiť
Tri mladé matky a ich neobyčajný príbeh o odvahe, vzdore a odhodlaní žiť v čase nacistickej nadvlády.
 
Philipp Vandenberg  - Gladiátor
Historický román sa odohráva v 1. storočí n. l. v cisárskom Ríme, sleduje osudy Gaia Vitellia, najslávnejšieho rímskeho gladiátora.
 
Marek Zákopčan - Pod horúcim pieskom
Pod horúcim pieskom je dobrodružno-romantický príbeh odohrávajúci sa v roku 1931. Čitateľov zavedie z Paríža do Alexandrie, Káhiry, ale aj na pulzujúce trhoviská či medzi púštne kmene.
 
Jana Benková - Uličnica
Svetlana sa zahráva s osudom - za každú cenu chce pomstiť smrť svojich rodičov. Verí v spravodlivosť, ale netuší, aký rafinovaný a veľký súper na ňu čaká.
 
Lisa Wingateová - Listy do neba
Po smrti Ioly Anne Pooleovej sa Tandi Jo Reesová, mladá matka z nájomného domčeku na Iolinom pozemku, ocitá v úlohe upratovačky Iolinej vily. Tandi nehľadá v dome viac než dočasný úkryt. Všetko sa však zmení, keď objaví osemdesiatjeden schránok, z ktorých každý predstavuje jeden rok Iolinho života od útlej mladosti po posledné dni.
 
Lisa Wingateová - Strážkyňa príbehov
Úspešná newyorská editorka Jen Gibbsová je na vrchole kariéry a užíva si nové miesto vo vydavateľstve Vida House, až kým sa jej na stole neobjaví záhadný rukopis.
 
Helen Fielding - Bridget Jonesová: S rozumom v koncoch; Zbláznená do chlapa
Prešlo pätnásť rokov, odkedy sme sa zoznámili s očarujúco nevyspytateľnou Bridget Jonesovou a sledovali jej dobrodružstvá. Dnes už má Bridget päťdesiatjeden rokov, sama vychováva dve deti, píše scenár a (zasa raz) sa všemožne pokúša nájsť si partnera.
 
Emily Marsh Scott - Slzy beduínky
Strhané duše, vykoľajené osudy… Život je plný prekvapení… Všetci máme na výber aj z viacerých možných ciest a ako to už obvykle býva, najnečakanejšie rozhodnutia budú mať najväčší vplyv na ich životy.
 
Angie Oravcová - Spoveď opatrovateľky
Príbeh mladej Slovenky prinútenej odísť pracovať do Rakúska ako opatrovateľka seniorov. Odkrýva nám svoje pocity samoty a sebaľútosti, túžbe po domove a deťoch aj vnútornej premeny.
 
Dani Pettreyová - Sabotáž: Aljašská odvaha (kniha piata)
Keď sa Reef McKenna konečne vráti domov, zistí, že jeho milovaná Aljaška čelí obrovskej hrozbe. Kirra Jacobsová a problémový Reef McKenna si v detstve liezli na nervy, ale počas dobrovoľníckej služby na náročných pretekoch psích záprahov sa zdá, že medzi nimi preskočila iskra.
 
Colleen Cobleová - Rockharborské mystérium: Raz a navždy
V Breeinej pivnici sa nájdu dôkazy o násilnom zločine a polícia je nútená opätovne otvoriť starý prípad. Dokáže Bree a jej záchranársky pes Samson zastaviť vraha skôr, než znovu zaútočí?
 
Nora Roberts - Modrá georgína; Čierna ruža; Červená ľalia
Nová romantická trilógia Záhrada o troch priateľkách.
 
Cecilia Grantová - Ctižiadostivá kráska
Očarujúci ľúbostný príbeh. Kate Westbrooková, ctižiadostivá mladá dáma, je pevne odhodlaná získať miesto vo vyššej spoločnosti, ktoré jej ako vnučke grófa právom patrí, a nájsť si vhodného manžela.
 
Lucy Robinsonová - Deň, keď sme zmizli
Kate a Annie majú svoje tajomstvá, s ktorými sa vyrovnávajú každá po svojom, majú spoločné oveľa viac, ako sa zdá na prvý pohľad, a ich životné osudy dramaticky splynú.
 
Jojo Moyesová - Dievča, ktoré si tu zanechal
Nový román úspešnej spisovateľky je očarujúcim príbehom dvoch žien, ktoré delí takmer storočie, ale spája odhodlanie bojovať za to, čo majú na svete najradšej.
 
Jojo Moyesová - Jeden plus jeden
Život môže zmeniť aj jedno jediné rozhodnutie! Mladá matka je zásadová a dobre vie, čo je správne, no rozhodne sa inak. V tej chvíli ešte netuší, ako jej istý človek zmení život.
 
Jojo Moyesová - Strieborný záliv
Lizu McCullenovú stále máta minulosť, no nepoškvrnené pláže a súdržní obyvatelia austrálskeho prímorského mestečka jej aspoň ponúkajú slobodu a bezpečie, po ktorých toľko túži.
 
Megan Framptonová - Falošný vojvoda; Príručka vojvodu
Príťažlivému šľachticovi podľahne každá dáma.
 
Mary Baloghová - Gróf hľadá manželku
Ďalšia nádherná romanca z regentského Anglicka.

Mary Baloghová - Žiť pre lásku
Benedict Harper si z vojny priniesol nielen ťažké zranenia nôh, ale aj hlboké jazvy na duši. Samanthe McKayovej osud takisto nadelil dosť utrpenia: celé roky sa starala o chorého manžela. Keď napokon ovdovie, rozhodne sa vziať život do vlastných rúk.
 
Katarína Gillerová - Láska si nevyberá
Vynikajúci román úspešnej spisovateľky, ktorým si získala srdcia slovenských čitateliek. Maturantka Dominika je bystrá a vtipná pozorovateľka osudov iných, ale aj ona sama hľadá priateľstvo, lásku a porozumenie.
 
Jennifer Probstová - Dohodnuté manželstvo; Manželský omyl; Manželský zväzok
Úspešná séria romantických kníh Manželstvo s miliardárom.
 
Tamara McKinley - Most lásky v Paríži
Zdravotná sestra Annabelle opúšťa rodný Londýn a hľadá si uplatnenie v Paríži. V cudzej krajine sa zoznamuje s novými ľuďmi a prostredím, spoznáva bohémsky život parížskych umelcov 30. rokov minulého storočia a dúfa, že nájde lásku.
 
Tamara McKinley - Nikdy viac sama
Olivia Hamiltonová sa po rokoch strávených v Anglicku vracia do rodného mestečka Trinity v Austrálii, pevne rozhodnutá vypátrať pravdu o pozadí dokumentov, ktoré našla v matkinej pozostalosti.
 
Ľubica Mišíková - Mrazená škorica
Veríte na minulé životy? Možno áno, možno nie. Aj pre Helenu je táto oblasť tajomstvom, až kým sa nerozhodne podstúpiť nekonvenčnú regresnú terapiu. Pomôže jej vyrovnať sa so smrťou manžela, s nevysvetliteľným strachom a s novou láskou?
 
Jane Ashfordová - Múdra a bohatá
lare Greenoughová sa nečakane dozvie, že zdedila veľký majetok. Má to však jeden háčik: kým sa nevydá, jej peniaze bude spravovať chamtivý bratanec Simon.
 
Juliana Grayová - Vojvoda v láske nikdy neustúpi
Skvostný romantický príbeh, v ktorom nás autorka pozýva do čarovného Toskánska.
 
Tracy Anne Warren - Podvedený vojvoda
Violet Brantfordová odjakživa túžila po Adrianovi Winterovi, ibaže on sa rozhodol oženiť s jej dvojičkou Jeannette. Keď sa však Jeannette tesne pred obradom rozhodne, že sa za Adriana nevydá, Violet odvážne vykročí uličkou k oltáru namiesto nej.
 
Monika Wurm - Nesmieš ma milovať 1: Farby lásky
Prečítajte si pútavý príbeh konžskej otrokyne Ashanti a jej majiteľa Arthura a moderný príbeh zo súčasnosti medzi korunným princom zo Saudskej Arábie a belgickou gemologičkou Sandy de Vos.
 
Monika Wurm - Nesmieš ma milovať 2: Prekliaty tanzanit
Pokračovanie románu Farby lásky. Dej knihy nie je iba príbehom o láske, ale aj o neuveriteľnej túžbe človeka chcieť prežiť aj nemožné.
 
Laura Frantz - Kováčov učeň
V tejto rozsiahlej rodinnej ságe voľby jedného muža rozhodujú o budúcnosti ďalších generácií. Voľby medzi láskou a prácou, medzi priateľmi a nepriateľmi.
 
Julie Klassenová - Maliarova dcéra
Román z regentského obdobia.
 
Kristi Ann Hunterová - Šľachtická rošáda
Lady Miranda Hawthorne je lady, ako sa patrí, hoci v kútiku duše by veľmi chcela byť odvážna a bezstarostná. Vo svojich dvadsiatich rokoch je v očiach spoločnosti už beznádejnou starou dievkou.
 
Francine Riversová - Ozvena v tme
Druhá časť trilógie V znamení leva. Marcus, vedený tichým hlasom z minulosti, opúšťa honosnosť Ríma a vydáva sa na cestu, ktorá ho môže zbaviť temnoty vlastnej duše.
 
 
BELETRIA PRE DETI A MLÁDEŽ
 
Pavol Dobšinský - Slovenské ľudové rozprávky
Kniha obsahuje 76 rozprávok, ktoré zozbieral a zapísal tento vzácny muž. Prerozprávané sú do zrozumiteľnej podoby, príťažlivej pre dnešného čitateľa, pričom je zachovaný typický Dobšinského štýl rozprávania.
 
Slovenské rozprávky od Pavla Dobšinského
Kniha obsahuje výber 15 Dobšinského rozprávok.
 
Jaroslava Blažková - Mačky vo vreci
Milý a hravý text Jaroslavy Blažkovej si aj dnes zasluhuje pozornosť, rovnako ako si aj dnešné deti zaslúžia toto pôvabné a vtipné čítanie o putovaní chlapca Ivana s mačiatkami vo vreci, ktoré zlá Kokrhela poslala Ivana utopiť.
 
Jaroslava Blažková - Ohňostroj pre deduška
Skvelé dielko plné čarovnej atmosféry a sympatického humoru. Príbeh vnuka Andreja, ktorý spolu s kamarátom Rudom Brdom chystajú dar pre deduška k päťdesiatinám: neobyčajný dar!
 
Josef Čapek - Rozprávky o psíčkovi a mačičke
Obľúbené rozprávky o psíčkovi a mačičke, ako spolu gazdovali v malom domčeku pod lesom, ako si v ňom spolu nažívali a chceli robiť všetko tak, ako robia veľkí ľudia a ešte o všelijakých iných veciach.
 
Gabriela Futová - Lebo musím
Príbeh o Oliverovi a jeho (ne)obyčajnej mame spisovateľke.
 
Moliére - Lakomec
Jedno z najhranejších diel majstra francúzskej komédie v českom jazyku.
 
Ava Dellairová - Listy do neba
Začalo sa to úlohou na hodine angličtiny: Napíšte list niekomu, kto už nežije. Laurel si vybrala Kurta Cobaina, idol svojej sestry May. Zomrel mladý, rovnako ako ona.
 
Tilie Coleová - Tisíc chlapčenských bozkov
Rune pochádza z Nórska. Má päť rokov a nepáči sa mu, že sa musí s rodičmi presťahovať do Ameriky, kde jeho otec dostal prácu. Po príchode sa však zoznámi s rovesníčkou Poppy a jeho život je hneď ružovejší.
 
John Green - Na vine sú hviezdy
Príbeh Hazel, ktorej v trinástich rokoch diagnostikovali rakovinu. Odvtedy nechodí do školy a nevie, ako vyzerá normálny život. Postupne však začína  objavovať dosiaľ nepoznaný svet lásky na pomedzí života a smrti. Kniha bola spracovaná aj do filmovej podoby.
 
John Green - Papierové mestá
Bláznivé dobrodružstvá Margo Rothovej-Spiegelmanovej, ktoré sa zakaždým prehnali školou ako letná búrka. Do tejto dobrodružnej duše sa beznádejne zamiluje Quentin Jacobsen, trochu zakríknutý chlapec z dobrej rodiny. Rovnomenný film bol uvedený aj v kinách.
 
Kiera Cassová - Koruna; Následníčka; Siréna
Nová generácia, nový príbeh, nové zápletky a to najhlavnejšie - úplne nová Selekcia s inými pravidlami. Tak, ako v prvých častiach tejto série, aj tu si zamilujete hlavných hrdinov a všetko, čo sa deje (nielen) okolo nich.
 
Rachelle Dekkerová - Vyvolenie
Ako všetci obyvatelia mesta, aj Carrington Haleová si uvedomuje význam tohto dňa. Neočakáva však, že okamih, na ktorý sa pripravovala celý život - jej obrad vyvolenia - skončí katastrofou.
 
SPOLOČENSKO - VEDNÁ A INÁ ODBORNÁ LITERATÚRA
 
Nello Scavo - Bergogliov zoznam
Argentína, v krajine, v ktorej vyrastal pápež František, bola sužovaná vojnovými prevratmi, diktatúrou či vojnou medzi občanmi. Byť nepohodlným jezuitským kňazom v časoch diktatúry nebolo ľahké. Bergoglio bol človek, ktorý sa nebál a postavil sa nespravodlivosti a smrti.
 
Reinhard Abeln - bl. Matka Terézia
Príbehy a anekdoty v tejto knihe vytvárajú fascinujúci portrét výnimočnej ženy, ktorej popularita stále pretrváva.
 
Marián Kuffa - Kazateľnica život
Príbehy, ktoré rozpráva farár Marián Kuffa, počúvajú všetci so zatajeným dychom. Netreba ich prikrášľovať ani vylepšovať. Sú zo života a sú pravdivé a reálne; také, aké sa stali.
 
Neal Lozano - Návrat staršieho brata
Čo by sa bolo stalo, keby bol márnotratný syn na ceste domov stretol namiesto otca svojho staršieho brata? Čo sa stane, ak neveriaci človek, túžiaci stretnúť nášho Otca, stretne najskôr nás?
 
Max Kašparů - Nebudem hrať divadlo pred Božou tvárou
Kniha rozhovorov s gréckokatolíckym kňazom a psychiatrom. V knihe okrem iného nájdete aj rady do života: na čo si pred manželstvom dávať pozor a aké sú nášľapné míny v manželstve alebo ako v živote nevyhorieť a mať zdravé telo, ducha i dušu.
 
Levi Lusko - Očami leva
Či už momentálne čelíte nejakým protivenstvám, alebo sa chcete pripraviť na ťažkosti, ktorým sa nemožno vyhnúť, je čas pozrieť sa na dobrodružstvo vášho života Ježišovými očami - očami Leva.
 
Alex a Brett Harrisovci - Robiť ťažké veci
Robiť ťažké veci je výzva, ktorú by sme nemali prehliadnuť a ktorú by mal každý mladý človek v súčasnosti žiť. Príbeh Alexa a Bretta je skvelou motiváciou a príkladom pre generáciu mladých ľudí, ktorí dosiaľ nenabrali odvahu vstupovať do oblastí, ktoré ich možno napohľad prevyšujú.
 
Nick Vujicic - Život bez hraníc: Inšpirácia pre šialene dobrý život
Nick Vujicic sa narodil bez rúk a nôh, podarilo sa mu však prekonať svoje postihnutie a vedie nezávislý, a plnohodnotný život. Motivuje nás a ukazuje nám, ako sa naučiť prijímať to, čo nedokážeme mať pod kontrolou a ako sa sústrediť na to, čo ovplyvniť môžeme.
 
Peter Holka - Môj život s Demi Moore
Koľko ľudí vie, že hollywoodska diva Demi Moore tajne navštívila isté slovenské mestečko?
 
Pia Pedevilla - Tvoriť sa dá zo všetkého
Viac ako 300 nápadov pre malých i veľkých. Kniha má krásne a názorne ilustrované popisy, ktoré uvádzajú postupy krok za krokom a predlohy v originálnej veľkosti.
 
Slavomír Michálek a kolektív - "Zlaté šesťdesiate" v rozdelenom svete
Šesťdesiate roky sú opradené mýtom slobody, voľnej lásky a nádejí na lepšiu budúcnosť. Aké však boli v skutočnosti u nás vo vtedajšom východnom bloku a v najväčších krajinách Západu?
Michal Zeman - EURO 2016
Kniha prináša najpozoruhodnejšie okamihy a fakty z futbalových majstrovstiev Európy 2016 vo Francúzsku.
 
David Jordan, Andrew Wiest - Atlas druhej svetovej vojny
Takmer 250 farebných máp najvýznamnejších operácií a bitiek druhej svetovej vojny, unikátne dobové fotografie z bojísk aj zo zázemia.
 
Roger Ford - Nemecké tajné zbrane druhej svetovej vojny
Kniha jedinečným a prehľadným spôsobom mapuje nielen známejšie, ale i takmer neznáme zbraňové projekty Tretej ríše. Text dopĺňa takmer 200 unikátnych fotografií a kresieb.
 
Michael E. Haskew - Zbrane druhej svetovej vojny
Kniha obsahuje vyše 300 rôznych zbraňových systémov, ktoré sú rozdelené do piatich kapitol: vzdušné sily, obrnené bojové vozidlá, delostrelectvo a rakety, námorné sily a ručné zbrane.
 
Vladimír Segeš - Vojenské dejiny Slovenska a Slovákov
Kniha je rozsiahlym historickým prierezom vojenského diania na našom území od najstarších čias do súčasnosti a predstavuje aj najvýznamnejšie osobnosti slovenskej či inej národnosti, ktoré sú späté s vojnovými konfliktmi.
 
Andrej Findor - Začiatky národných dejín
"Začiatky národných dejín" - vymedzené "sťahovaním národov" a vytvorením uhorského štátu - zahŕňajú aj Samovu ríšu a Veľkú Moravu, ktoré po celé storočie slúžili ako historické referenty spoločnej československej, slovenskej či českej štátnosti a národnej identifikácie.
 
Metod Nečas - My Slovania pred 2000 rokmi
V školách nás učia, že naši predkovia Slovania sem do strednej Európy prišli až niekedy v 6. storočí. To ale nie je pravda. Už i len dôkladnejšie a pozorné štúdium starých antických autorov jednoznačne poukazuje na to, že tu žijeme od pradávna.
 
Eva Tandlichová a kolektív - Angličtina nielen pre samoukov
Nová, pôvodná slovenská učebnica. Vhodná pre začiatočníkov - samoukov, pre tých, ktorí to už s angličtinou skúšali, ale aj pre jazykové kurzy s učiteľom.
 
Fyzika do vrecka; Chémia do vrecka; Angličtina do vrecka; Geografia do vrecka; Matematika do vrecka;  Slovenčina do vrecka
Praktické brožúrky formátu A6 obsahujú prehľadne spracovaný prierez učivom základnej školy.
13. 10. 2023
Web dizajn:   
Posledná aktualizácia obsahu
Na stránke prebieha upgrade obsahu a štruktúry podľa výnosu Ministerstva financií SR
o štandardoch pre infomačné systémy verejnej správy
Sídlo bez cookies
Obecná knižnica na tomto webovom sídle nepoužíva žiadne cookies a ani iným spôsobom nesleduje ani neuchováva žiadne informácie o Vašej návšteve. V nasledujúcom odkaze si môžete zobraziť viac informácií o všeobecných zásadách správy osobných údajov, ktorými sa naša knižnica riadi.
OBECNÁ KNIŽNICA
Jarovnice č. 225, 082 63
Tel.: 051/3811 856
IČO: 42090075
Návrat na obsah