170623_maj - Obecná knižnica

Prejsť na obsah
NOVÉ TITULY V NAŠEJ KNIŽNICI
MÁJOVÉ NOVINKY

Penzešová Alena - V lese, Na dvore, v ZOO
Leporelá s milými básničkami a pôvabnými ilustráciami, vďaka ktorým deti spoznávajú zvieratká.

Mária Rázusová - Martáková - Varila myšička kašičku
Riekanky a povedačky pre malé deti s obrázkami Ľudovíta Fullu.

Ďuríčková Mária - Zlatá hrkálka
Povedačky, pesničky, hádanky a prekáranky si veselou hrou so slovom podmaňujú deti, ktorým sa rozväzuje jazýček. V knihe nájdu deti a ich rodičia vzácne skvosty ľudovej slovesnosti.

Števková Mária - Uspávanky, Prebúdzanky
Zbierka je výberom básnických textov známych slovenských i českých básnikov. Básne - uspávanky z jednej strany knihy dieťa pred spaním upokoja a básne - prebúdzanky dieťa potešia a rozveselia pri rannom vstávaní.

Rúfus Milan - Anjeličku, môj strážničku
Nový cyklus krátkych modlitbičiek pre najmenšie deti.

Hevier Daniel - Básnička ti pomôže
Neobyčajná knižka, v ktorej pomocou veselých básničiek deti spolu s rodičmi hravo zvládnu nácvik každodenných povinností, ako umývanie rúk, obliekanie, čistenie zúbkov.

Bendová Krista - Básničky maličkým
Kniha Básničky maličkým vyšla ako pocta spisovateľke Kriste Bendovej k jej nedožitým osemdesiatym narodeninám.

Bendová Krista - Bola raz jedna trieda (a iné triedy)
Humorné školské básničky rozosmievajú žiakov, rodičov i učiteľov, mladých i starších, lebo všetci práve sme, alebo sme boli raz v jednej triede, ktorá bola zaručene naj...

Števková Mária - Abeceda pre Barborku
Jednoduché rytmické veršíky na všetky písmená abecedy evokujú predstavivosť dieťaťa a fixujú vizuálny tvar písmena.

Feldek Ľubomír - Uspávanka pre Martinka
Ľubomír Feldek a Svetozár Mydlo prinášajú deťom ohňostroj nápadov a výmyslov. Namiesto sľúbených uspávaniek tu nájdu veselú Kuchársku knihu pre deti, Pieseň o šašovi a básničky.

Ďuričová Ivona - Prečo lienky nosia podkolienky
Prvá knižka pre deti z pera talentovanej autorky, ktorá malým aj väčším čitateľom ponúka vstupenky na poetickú lúku.
 
Karel Jaromír Erben - Panna z jabĺčka
Reprezentačný výber šiestich klasických rozprávok zo zbierok známeho českého zberateľa rozprávok K. J. Erbena sprevádzajú ilustrácie slovenského výtvarníka D. Ursinyho.

Hans de Beer- Ako sa medvedík stratil a ako sa našiel
Dobrodružný príbeh z krajiny večného snehu a ľadu známeho holandského ilustrátora a autora série kníh o ľadovom medvedíkovi poteší deti od štyroch rokov.

Inger a Lasse Sandbergovci - O malej Aničke
Dva kreslené príbehy švédskych autorov o malom dievčatku navodzujú veľa humorných situácií s vecami, ktoré sa rady hrajú na skrývačku. Autori hravo naučia deti orientovať sa v priestore, ale i pomenovať a spoznať priestorové pojmy.

Tanská Nataša - S dievčiskom sa nehráme
Humor, chlapčenské šibalstvá a dievčenská vynaliezavosť charakterizujú dobrodružné príbehy dvojičiek Peťka a Paľka a ich sestry Lucky. Veľké písmená a veselé pestrofarebné ilustrácie poskytujú deťom potešenie z ľahkého a hravého čítania.

Tove Jansson - Neviditeľné dieťa
Deväť pôvabných príbehov zo života mumintrollov, hemulov, hattifnatov a iných zvláštnych bytostí, ktoré sa síce podobajú na zvieratká, no majú ľudské vlastnosti.

Shakespearov príbeh pre deti - Rómeo a Júlia; Hamlet; Skrotenie zlej ženy; Sen noci svätojánskej
Edícia kníh v anglicko-slovenskej verzii, napísaná formou rozprávania. Cieľom je poskytnúť detským čitateľom zjednodušenú verziu, ktorá im pomôže pochopiť Shakespearove hry. Príbehy dopĺňajú komiksové ilustrácie.

Válek Igor - Povesti o slovenských jazerách, plesách, studniach a studničkách
Zbierka tajuplných príbehov o utešených modrastých okách, očiach a očkách slovenskej krajiny.

Wichová Henrieta - Podvod na kastingu; Nebezpečný čet; Škandál vo vysielaní
Nová detektívna séria pre dievčatá. Mária, Franciska a Kim sú šikovné a odvážne dievčatá. Založili si vlastný detektívny klub a ich pozornosti neunikne žiadna záhada či podvod v okolí.

Maja vo Vogel - Tanec bosoriek
Jesenné prázdniny trávia tri nerozlučné kamarátky u Francinej babičky na vidieku. Dom starkej stojí osamote na kraji Rozprávkového lesa. Podľa legendy sa práve v tomto lese stratili deti...
 
Didierlaurent Jean- Paul - Čitateľ z vlaku o 6:27
Román je o neviditeľných ľuďoch a priam hýri tragickými aj romantickými, humornými aj tvrdými kritickými tónmi, ale najmä ľudskosťou. Bezvýznamní románoví hrdinovia v sebe nosia príznaky našej doby, svojou existenciou však dokazujú, že ľudskosť je možná aj v podmienkach manipulácie a tvrdého konzumu.

Formanová Gayle - Iba jeden deň;  Iba jeden rok
Zvláštny a dojímavý príbeh dvoch úplne rozdielnych a predsa v mnohých veciach podobných mladých ľudí. Rozprávanie o ich dozrievaní, o hľadaní šťastia, lásky a nachádzaní samého seba.

Fieldingová Joy - Niekto sa díva
Bailey má všetko. Alebo aspoň mala - prácu súkromnej detektívky, luxusný byt, obrovské dedičstvo. Lenže to bolo ešte predtým, než ju surovo prepadli a úplne stratila istotu.

Pronská Jana - Srdcom a mečom
Strhujúci príbeh našej najúspešnejšej autorky historických romancí.

Christer Sam - Tajomstvo Turínskeho plátna
Sam Christer prichádza s trilerom, ktorý čitateľovi nedá vydýchnuť. Šokujúce dejové zvraty a dramatické akčné scény sa striedajú s vedeckými rébusmi. Najnapínavejší a najinteligentnejší román vo svojom žánri od vydania Da Vinciho kódu.

Sarginson Saskia - Dvojčatá
Isolte a Viola sú dvojčatá. Ako deti sú nerozlučné, no v dospelosti sa od seba vzdialia. Z Isolte sa stane úspešná redaktorka módneho časopisu. Viola sa utápa v zúfalstve a jej zdravie nebezpečne ohrozuje anorexia.

Taylor Sarah - Z lásky k Nadii
Sarah Taylorovej sa splnili najhoršie nočné mory. Jej bývalý manžel, moslim Fauzí, uniesol ich štvorročnú dcérku do Líbye. Sarah preto opustí všetko, čo jej je najdrahšie a vydá sa do Líbye na strastiplnú cestu za záchranou svojej dcérky.

Smoroň Matúš - Rod Merše
Autor publikácie sa zaoberá životom ľudí v stredovekej uhorskej spoločnosti. Zameriava svoj výskum na dejiny správy, diplomatické a právne reálie v živote stredovekého človeka.

Piško Rasťo - Stano Radič: majster nenápadnej pointy
Kniha je spomienkou na Stanislava Radiča (1955 - 2005), sociológa, rozhlasového redaktora, scenáristu, dramatika, aforistu a glosátora.

Fulsom Don - Nixonove najtemnejšie tajomstvá
Pravda o najviac skompromitovanom americkom prezidentovi.
 
Tomaszewski Mieczyslaw -  Chopin a George Sand
Životopisný román Fryderyka Chopina oživuje príbeh zvláštneho vzťahu poľského hudobného skladateľa a pianistu s francúzskou spisovateľkou barónkou Dudevant, známou pod pseudonymom George Sand.

Kónya Peter - Pod zástavou Kurucov
Chronologický prehľad najvýznamnejších udalostí protihabsburských povstaní v rokoch 1670-1711.

Lacika Jána - Tatry
Poďme spolu objavovať podmanivú krásu karpatského horstva, ktoré je právom považované za jeden z najväčších prírodných skvostov Európy.

Navrátilová Jana - 2000 najpoužívanejších nemeckých slov + MP3
Príručka je určená pre tých, ktorí sa učia po nemecky, či už ide o začiatočníkov alebo stredne pokročilých. Na CD nájdete päť posluchových lekcií vo formáte MP3.

Frej David - Detoxikácia tela
V knihe sa dozviete čo detoxikácia znamená, čo sú škodliviny a kde sa nachádzajú, ako postupovať pri očiste tela, o detoxikácii detí, aké existujú detoxikačné byliny.

Górnicka Jadwiga - Domáci lekár pre mužov: Sprievodca pre zdravý život
V tejto knihe si autorka pozorne všíma zdravie pánov, analyzuje príčiny najčastejších mužských ochorení, informuje o účinných metódach ich prevencie a liečby.

Górnicka Jadwiga - Domáci lekár pre ženy: Sprievodca pre zdravý život
Známa poľská lekárka a liečiteľka analyzuje typické ženské choroby a ich príčiny, poskytuje osvedčené metódy liečby, ale predovšetkým sa zameriava na prevenciu ochorení.
8. 11. 2022
Web dizajn:   
Posledná aktualizácia obsahu
Na stránke prebieha upgrade obsahu a štruktúry podľa výnosu Ministerstva financií SR
o štandardoch pre infomačné systémy verejnej správy
Sídlo bez cookies
Obecná knižnica na tomto webovom sídle nepoužíva žiadne cookies a ani iným spôsobom nesleduje ani neuchováva žiadne informácie o Vašej návšteve. V nasledujúcom odkaze si môžete zobraziť viac informácií o všeobecných zásadách správy osobných údajov, ktorými sa naša knižnica riadi.
OBECNÁ KNIŽNICA
Jarovnice č. 225, 082 63
Tel.: 051/3811 856
IČO: 42090075
Návrat na obsah