2018_leto - Obecná knižnica

Prejsť na obsah
NOVÉ TITULY V NAŠEJ KNIŽNICI
LETNÉ KNIŽNÉ NOVINKY
 
Tilar J. Mazzeová - Irenine deti
Strhujúci príbeh o Irene Sendlerovej - hrdinke, ktorá sa stala ženskou verziou Oskara Schindlera a zachránila pred smrťou a deportáciou 2 500 detí z nacistami okupovaného Poľska.

Tkáč Marián – Naše dejiny v obrazoch
Autor predkladá prehľad slovenských dejín, kľúčových historických udalostí a osobností, spracovaný spôsobom prístupným mladému čitateľovi, v podobe koláže kratších textov, ilustrovaných jednak reprodukciami jestvujúcich výtvarných diel slovenských umelcov.

Max Kašparů - O bludných kruhoch a bludných kameňoch
Obľúbený český psychiater a diakon sa tentoraz venuje téme, ktorá zamestnáva ľudstvo od nepamäti a v súčasnosti azda ešte o čosi viac – ľudským vzťahom. Znalec ľudskej duše opäť v krátkych príbehoch z vlastnej lekárskej praxe analyzuje vzťahy.

Max Kašparů - Vieromer
Autor uvažuje o formalizme a rutine v našom náboženskom živote a chce netypickým spôsobom prebúdzať „kostolných spáčov“ a povzbudiť i tých, ktorí to s kresťanským životom myslia troška vážne. Výstižné ilustrácie Jana Heraleckého spolu s vtipným textom.

Viac než 1000 zaujímavostí z histórie
V tejto knihe objavíte 1095 historických zaujímavostí! Prečo Egypťania mumifikovali mŕtvych? Kto boli hopliti? Kedy bolo postavené Koloseum? Každú kapitolu uvádzajú výstižné zemepisné a historické informácie, v testoch si overíte svoje vedomosti.

Dita Křišťanová- Príbehy o vláčikoch
Hugo motoráčik sviští ako drak európskou železnicou. Ale je potrebné, aby zachránil konštruktera Plieška. Hugo sa však stratil. Lukaš a Adelka nasadajú do lokomotívy Majky a neúnavne cestujú od mesta k mestu, aby im tajomný motoráčik pomohol. Pri svojej ceste deti zažívajú rôzne dobrodružstvá.

H. van Capelle, A.P. van Bovenkamp - Berghof
Berghof, utajené sídlo Hitlerovej moci je jedinečná kniha, bohato doplnená unikátnymi fotografiami. Nejde o bežný typ publikácie svojho druhu, ktorý sa venuje najmä politicko-vojenským udalostiam, ale táto kniha odhaľuje spletitý obraz súkromného života.

Inéz Melichová - Labyrint túžby

Devätnásťročná Alica, vychovávaná starou mamou v skromných podmienkach, zostáva po jej smrti žiť úplne sama na vidieku, ďaleko od mestského ruchu. Jednotvárne dni jej vypĺňa zamestnanie a snívanie o skutočnej láske.

Matúš Kučera - Slovenské dejiny I
Od príchodu Slovanov do roku 1526

Barbora Vodičková - Pozornosť detí v materskej škole
Titul s názvom Pozornosť detí v materskej škole sa venuje momentálne veľmi aktuálnej téme, keďže z roka na rok stúpa počet detí s poruchami pozornosti. So zámerom pomôcť.

Sociálna a didaktická komunikácia Valentína Šuťáková, Janka Ferencová,  Mária Zahatňanská
Cieľom druhého, rozšíreného vydania publikácie je poskytnúť pohľad na proces komunikácie na vyučovaní, pričom komunikáciu chápu autorky ako prostriedok i podmienku komplexného rozvoja žiaka a podporovania procesu učenia ako konštruovania či rekonštruovania poznania žiaka.

Mária Blšáková - Láska od A po Zet
„Alžbeta… veľmi dúfam, že ti neprekáža moja prítomnosť. Vkradla som sa ti do života na všetkých frontoch. Varím v tvojej kuchyni, pracujem v tvojej záhrade, žijem v tvojom dome, priatelím sa s tvojou priateľkou.  Nik z mojich priateľov netuší, že za zdanlivo vyrovnanou a chápavou ženou sa skrýva smutný a sklamaný človek. Vravím to len tebe, Alžbeta.“

Daniela Hivešová–Šilanová - Vtáčatko Koráločka
„V živote sa mi ešte nedostalo takejto pocty,“ povedala pri krste svojej tretej knihy rómskych rozprávok Vtáčatko Koráločka autorka Daniela Hivešová-Šilanová. Kniha začala vznikať už pred 10 rokmi a má byť ďalším krokom k vzájomnému spoznávaniu sa kultúr. Rozprávky autorka spestrila rómskymi pesničkami, na ktorých základe vznikali jednotlivé príbehy plné citu a krehkosti.

Willem de Vink - Ježiš Mesiáš
Kniha vykresľuje životný príbeh Ježiša Životný príbeh Ježiša v Biblii je najpopulárnejší príbeh všetkých čias. Prečo je taký zvláštny? Ježiš povedal: „Milujte svojich nepriateľov“. On sám tak žil. Ako nevinný bol odsúdený na smrť ukrižovaním, ale vstal z mŕtvych a sľúbil rovnakú moc, každému, kto verí v neho. To je sila lásky, ktorá víťazí dokonca aj nad smrťou.

Michal Fischer – Eli v Afrike : slonie dobrodružstvá
Sloníča Eli sa najradšej hrá so svojou kamarátkou Mimi a chrumká sladké listy. Nemá núdzu o dobrodružstvá, ale to najväčšie ho ešte len čaká – jeho stádo sa vydá na putovanie za vodou. Cesta je dlhá a namáhavá, plná nečakaných zážitkov.

Karen Kingsburyová  - Čas tancovať
Pre všetkých v okolí sú vzorom dokonalého páru – obdivujú ich priatelia aj kolegovia, deti si ich vážia. No Martin a Ema vedia, že šťastie iba predstierajú. V skutočnosti čakajú na vhodný okamih, keď budú môcť svojim deťom povedať o chystanom rozvode. Je vôbec ešte možné, aby pre nich, tak ako predtým, v mesačnom svetle na starom drevenom móle znovu nastal… čas tancovať?

B. Herndon: Zrodenie hrdinu
Vojnových hrdinov si zvyčajne predstavujeme ako smelých a odhodlaných vojakov, odvážne sa hrnúcich na bojisko, aby zabíjali nepriateľov. Desiatnik Desmond Doss, vojenský zdravotník v druhej svetovej vojne, sa však tejto predstave klasického hrdinu vymyká. To, čo prežil je silný príbeh o skromnom vidieckom chlapcovi, ktorého neochvejná viera a oddanosť vlasti priviedli do mnohých hraničných situácií, ktoré absolútne preverili jeho dôveru v Boha.

M. Bieliková -V záhrade a ďalšie príbehy
Deti, viete, ako sa pečie chlebík? Možno áno, veď recepty sú všakovaké. No o najdôležitejšej prísade do každého chlebíka sa nepíše nikde. Prezradí vám ju až Tánička v jednom z príbehov tejto knižky. A jej kamaráti vám zas ukážu, ako sa podeliť, nebáť, ísť príkladom druhým alebo ako sa zachovať skutočne kamarátsky. Aj oni sa to museli naučiť na vlastnej koži vo veľkej záhrade plnej kvetov, ktorú voláme svet.

Elisabeth Viera Talbotová – Prekvapení láskou
V tejto útlej knižke je opísaný príbeh nášho Stvoriteľa a Spasiteľa. Nájdete v ňom najväčšie „prekvapenie lásky“ všetkých čias. Prekvapilo Adama a Evu. Prekvapilo ľstivého hada. Takisto cudzoložnicu z evanjelií. Ale aj Kristových učeníkov, a dokonca tiež anjelov na nebesiach. A napokon neustále prekvapuje aj nás.

Peter Karpinský - Ako sme s Ťukťukom ťukťukovali
Čo robiť, keď vonku prší a vy ste doma sami? Ste smutní a nudíte sa? Ak by však vo vašom byte žil Ťukťuk, bolo by všetko inak. S ním by ste určite zažili množstvo dobrodružstiev a zábavy, ale aj problémov.

Jacqueline Wilson - Tetovaná mama
Delfína je desaťročné dievča, ktoré žije na predmestí Londýna. Pripadá si bezvýznamná a škaredá, v škole sa jej posmievajú, nemá žiadne kamošky, iba kopu problémov. Navyše má krásnu a prehnane šikovnú staršiu nevlastnú sestru, na ktorú žiarli, a mamu, potetovanú od hlavy po päty. Delfína ich má obe rada, život s nimi však nie je ľahký. Ani trošička!

Valentín Šefčík -Basta fidli
Nie je v nej nič obkukané či obnosené. Ako už naznačuje názov, je to originálna kniha básní pre deti. Je nekonečne vynaliezavá, nechýba jej fantazijnosť, hravosť, vtip ani humor. Pri čítaní básní sa tak zabavíte, že sa vám verše samy vryjú do pamäti, a tak sa ich aj veľmi ľahko naučíte.

Juliet Grey -Spoveď Márie Antoinetty
Mária Antoinetta zistí, že pokojný život plný výsad sa skončil. Jej bývalí oddaní poddaní si zrazu hovoria francúzsky ľud, a usilujú sa zvrhnúť monarchiu a ohroziť životy dynastie Bourbonovcov. Kráľovská rodina sa musí presťahovať do paláca Tuilerie a ocitne sa priamo v srdci revolúcie. Máriu Antoinettu okrem niekoľkých spoľahlivých priateľov obklopujú už iba prefíkaní špióni a zlomyseľní neprajníci.

Dominik Dán - Cigaretka na dva ťahy
Ubehol presne rok od vraždy na brehu rieky a od vraždy Tibora Hakla – jedného z kapitánov Bossa podsvetia. No nielen pátranie po vrahovi trápilo Krauza a Chosého, ako vždy, aj tentoraz prišiel problém ruka v ruke s ešte väčším...

Toňa Revajová - Denník Majky z Majáka
Majka má pätnásť a chodí na jedno zo žilinských gymnázií. Dávno pozná naspamäť celý repertoár Divadla pre deti a mládež Maják, napriek tomu ju čosi núti chodiť na každé predstavenie. A práve v deň, keď si uvedomí, že aj ona chce hrať, dostane ponuku od umeleckého vedúceho divadla.

Yuval Zommer - Veľká kniha o malých tvoroch
V knihe Veľká kniha o malých tvoroch sa deti zoznámia s lietajúcimi i plávajúcimi potvorkami, čo sa hmýria svetom hmyzu. Dočítajú sa, čo jedia, ako sa rozmnožujú i  to, ako sa vyvíjajú.

Nancy Delvaux a Aline de Pétigny

Barborka a jej ťažké chvíle
Barborka má v škôlke veľa kamarátov, ale občas by radšej ostala s ocko a s mamičkou. V rozličných situáciách sa učí, ako zvládať svoju lenivosť, hnev, strach, ale aj ako sa tešiť z nových, zaujímavých vecí a zo zážitkov, ktoré na ňu čakajú.

Barborka a jej rodina
Barborka chodí do škôlky a už vie veľa vecí, no občas si predsa len nevie poradiť. Niekedy sa hanbí, inokedy sa bojí. Je zábudlivá, dokonca lakomá. A z času na čas urobí aj nejakú hlúposť. Barborka je skrátka rovnaká ako všetky deti.

Barborka a jej medvedík, Barborka a jej veľké starosti
Barborka chodí do škôlky a už vie veľa vecí, no občas si predsa len nevie poradiť. Niekedy sa hanbí, inokedy sa bojí. Je zábudlivá, dokonca lakomá. A z času na čas urobí aj nejakú hlúposť. Barborka je skrátka rovnaká ako všetky deti.

Barborka a jej záľuby
Barborka je škôlkarka a vo svojom živote zažíva veľa zmien, ktoré súvisia s jej vekom, ale aj pekných chvíľ. Rada cestuje, stará sa o zvieratká na gazdovstve, učí sa plávať, ale aj piecť s pomocou ocka

Barborka a zvieratká, Barborka a jej zážitky
Barborka chodí do škôlky a už vie veľa vecí, no občas si predsa len nevie poradiť. Niekedy sa hanbí, inokedy sa bojí. Je zábudlivá, dokonca lakomá. A z času na čas urobí aj nejakú hlúposť.

Charlotte Greig - Najväčší zločinci nedávnej minulosti aj súčasnosti
Fascinujúci prienik do myslenia päťdesiatich najslávnejších zločincov, známych z pomerne nedávnej minulosti aj zo súčasnosti! Osudy zločincov všetkých kategórií.

Angela Royston -100 najväčších žien histórie  
Rozpráva príbehy o stovke najväčších žien histórie, kt. sú inšpiráciou pre nás všetkých.

Národnostný atlas Slovenska Mojmír Benža, Dagmar Kusendová, Juraj Majo, Pavol Tišliar
Národnostný atlas Slovenska vypĺňa medzeru v poznaní rozmiestnenia príslušníkov národnostných menšín na území Slovenska v širších, najmä historických súvislostiach a v časovo vymedzených väčších obdobiach.

Pavol Kršák - Ottov historický atlas  Slovensko
Dejiny Slovenska od najstarších čias po súčasnosť netradične a príťažlivo spracované poprednými odborníkmi.

Joel C. Rosenberg - Útek z Auschwitzu
Väčšina Európy je v rukách nacistov a Hitler začína uskutočňovať svoje „posledné riešenie“, keď systematicky a neľútostne vyvražďuje najmä židov, ale aj odbojárov a vojnových zajatcov v koncentračných táboroch.

Francine Rivers - Istý ako úsvit
Tretia časť trilógie V znamení leva. Atretes. Germánsky bojovník. Obdivovaný gladiátor. V neľútostných súbojoch získal späť vytúženú slobodu... ale jeho život sa má navždy zmeniť.

Dekorácie z kvetín a servítok
Dekorácie ktoré skrášľujú domácnosť, zhotovené z kvetov a pomocou stále obľúbenejšej servítkovej techniky.

Vzory pletenia -Zdena Pudilová
Využite vlastnú fantáziu a vyskúšajte svoju zručnosť pri pletení vzorov z tejto knihy.

Mozaikové šperky - Catherina Massey, Annette Wragge
Kúzelné mozaikové šperky v mnohých rôznych štýloch - originálne brošne, náhrdelníky, náušnice, náramky i ďalšie doplnky z miniatúrnych mozaikových kamienkov, sklenených črepín alebo korálok.

Pletené topy - Annika Beck
S vlastnoručne upletenými topy vás budú obdivovať aj v Karibiku, pri Stredozemnom
mori alebo na letnej prechádzke len tak rodným mestom J

Adventní kalendář pro malé i velké - Pia Pedevilla
Malé aj veľké adventné kalendáre rýchlo a ľahko vyrobené pre celú rodinu. Originálne farebné nápady z windowcolor, dreva, papiera, kvetináčov a recyklovateľných materiálov.

Jiří Urban, Ann Urbanová - Denník malej blondínky
Dnes začínam písať tento denník. Niežeby to bol môj nápad, nepadla som predsa na hlavu. V dnešnej dobe blogov si píše papierový denník len TB (totálny blázon) a HB (Homo blbec) . Ale chce to moja mama, tak jej urobím radosť.

P. D. 38 - Mária Demitrová
Šesťdesiat pôsobivých básní, ktoré Mária Demitrová napísala, aby uctila pamiatku dobrého človeka, vynikajúceho hokejistu, svojho manžela Pavla Demitru, vychádza prvýkrát knižne.

Patrick Swayze, Lisa Niemi - Žil som skvelý život
Patrick Swayze sa v priebehu svojej vyše tridsaťročnej kariéry vo svete baletu, na striebornom plátne a v televízii stal pojmom. Bol známy svojou všestrannosťou, zápalom pre vec i odvahou a získal si srdcia mnohých divákov.

Dezső Kosztolányi - Sladká vrahyňa
Posledný, štvrtý román D. Kosztolányiho je jeho najvydávanejším a najprekladanejším dielom. Pozadie deja s kriminálnym motívom rámcuje vecne podaný pád maďarskej komúny (1919) a konsolidácia povojnových rokov v potrianonskom Maďarsku (1920). Hlavná postava románu je dokonalá slúžka Anna.

Darina Hamarová - Slzy anjela
Mladučká Bea zmizla za záhadných okolností bez jedinej stopy, akoby sa po nej zľahla zem. Na pohľad neriešiteľný hlavolam, najmä keď sa do cesty postaví prekážka v podobe jedného z najmocnejších mužov v meste.

Katarína Gillerová - Aprílové slnko
Dve priateľky, dve odlišné rodinné zázemia. Ela vyrastá ako jediná dcéra starostlivých rodičov, Dita je z rodiny trpiacej nedostatkom peňazí a musí sa starať o mladších súrodencov. Zdá sa, že karty ich osudu sú navždy rozdané, ale opak je pravda.

Ak mi uveríš- Katarína Gillerová
Jedenásty román obľúbenej autorky. Jedna omylom poslaná esemeska spustí okolo dvadsaťosemročnej Viki sled nečakaných udalostí. Stane sa to po rokoch, keď sa už spamätala zo zrušenia vlastnej svadby a smrti blízkeho človeka.

Ahoj z neba - Laurie Frankel
Svieži, vtipný i dojímavý príbeh lásky 21. storočia, ktorá vďaka technike prekonáva všetky hranice a stáva sa osudovou.

Afrika, moja láska - Corinne Hofmann
Corinne žije vo Švajčiarsku a usiluje sa začať nový život, ktorý by sa nespájal s jej africkým príbehom. Cestuje po svete, no všade sa jej cnie za Afrikou.

Konečne sa rozhodni - Katarína Gillerová
Natália pracuje v požičovni svadobných šiat a v súkromnom živote stojí pred závažným rozhodnutím. Keď už to vyzerá, že stopercentne vie, ako ďalej, zrazu objaví mail od iného muža, s ktorým ju spájajú nielen krásne spomienky.

Brumko v meste -Tom James
Deti sa rady zúčastnia na tomto interaktívnom príbehu o medvedíkovi Brumkovi, ktorého budú sprevádzať po cestičkách a chodníčkoch, aby mohol doručiť listy svojim priateľom v rušnom meste.

Thea Feldman Macko Puf: Uzol na hrnci
Macko Puf je celý natešený: dnes sa stane niečo mimoriadne! Čo by to tak mohlo byť? No pravdaže, dnes ho navštívi Krištofko Robin! Prečo tu ale ešte nie je? Čo ho zdržalo? Zabudlo na to? A príde vôbec? Večer si už robí veľké starosti

Macko Puf Oslíkov pochmúrny deň - Thea Feldman
Jedného dňa Macko Puf pozval Oslíka, aby spolu navštívili ostatných kamarátov. Somárik si nemôže pomôcť, ale s každým priateľom sa musí podeliť o svoje chmúrne myšlienky.

Veršíky pre maličkých -Ľudmila Podjavorinská
Verše z pera Ľ. Podjavorinskej ilustrovala Jana Hrčková - Stankovianska.

Môj boj, tvoj boj - Ronda Rousey
Olympijská víťazka v džude, prvá dáma zmiešaných bojových umení a hollywoodska hviezda sa čitateľom zdôveruje so svojou náročnou cestou za slávou a úspechom v tejto inšpiratívnej knihe plnej energie a odhodlania.

Špinavé peniaze - Kenneth Rijock
Zoznámte sa s Kenom Rijockom, veteránom vietnamskej vojny, právnikom, ktorý si rád občas zašnupe a popritom perie špinavé peniaze vo veľkom.

Manželky a tie druhé - Petra Nagyová Džerengová
Štyri priateľky. Na všetko. Na život, aj na smrť. Jedna ochorie, dve opustia manželia a štvrtá od neho odíde sama. Príliš veľa zmien pre každú z nich… Našťastie, majú jedna druhú a podržia sa navzájom.

Kúpili sme ZOO - Benjamin Mee
Inšpirovaný pamiatkou na Katherine a zásluhou neuveriteľnej liečivej energie zvierat opäť nájdu silu žiť a vybudujú úspešnú, prekvitajúcu zoologickú záhradu, zameranú najmä na chov ohrozených druhov zvierat.

Dům hluchého - Peter Krištúfek
Brežany sú autorom vyfabulované mesto kdesi na západnom Slovenskom. V ich imaginárnej kronike sú však popísané dejiny dvadsiateho storočia aj to, ako sa vpisovali do života akéhokoľvek reálneho mesta.

O dievčatku, ktoré prehltlo oblak veľký ako Eiffelova veža - Romain Puértolas
Opäť vzrušujúci príbeh obyčajných ľudí, ktorí zažívajú neobyčajné veci. Román je často prirovnávaný k Malému princovi.

Poklad pána Isakowitza - Danny Wattin
Dannyho rodina žije vo Švédsku. Otec mu v detstve často rozprával o predkoch a o rodinnom poklade, ktorý údajne pred odvlečením do koncentračného tábora zakopal na svojom pozemku Dannyho prastarý otec. Rodinný príbeh teraz rozpráva aj jeho synovi.

Mamin zoznam - St. John Greene
Kate Greenová pokladala za najdôležitejšie v živote šťastie a zdravie svojich dvoch synov Reefa a Finna a spokojnosť svojho milovaného manžela St. Johna, prezývaného Singe. Žili pokojným rodinným životom v anglickom Somersete, no po čase sa prihlásila krutá choroba – Kate diagnostikovali nevyliečiteľnú rakovinu prsníka.

Advokáti - John Grisham
John Grisham: Advokáti Firma Finley a Figg, ktorú obidvaja partneri radi označujú za butikovú, je v skutočnosti bezvýznamná právnická firma v chudobnej štvrti Chicaga.

Školský lexikón slovenských spisovateľov- Imrich Belluš
Abecedne usporiadaný slovník je výborným zdrojom informácií najmä pre žiakov, študentov a všetkých, čo sa zaujímajú o slovenskú literatúru.

Dejepis II novovek dejiny novej doby - Marie Sochrová, Alica Virdzeková
Stredoškoláci, pozor! Neváhajte a siahnite po tejto učebnici, v ktorej je prehľadne zhrnuté stredoškolské učivo z dejepisu. Druhý diel spracúva obdobie novoveku a dejiny novej doby.

Mary Wardova - Henriette Peters
Autorka nám v rozsiahlej historickej monografii približuje život zakladateľky rádu Congregatio Jesu (predtým Inštitút anglických panien) – Mary Wardovej.

Školský lexikón svetových spisovateľov a literárnych pamiatok - Jozef Varga Gbelský
Umožňuje vhodne sa zorientovať v spletitosti svetovej literárnej tvorby. Podáva veku primeraným spôsobom stručnú charakteristiku najdôležitejších literárnoteoretických pojmov.

Naše dieťa od narodenia až do dospelosti -Julien Cohen-Solal
Obsahovo nezvyčajne rozsiahla kniha sa zaoberá všetkými okolnosťami v živote dieťaťa od prenatálneho obdobia až po vyšší školský vek.

Pes senior - Heike Schmidt-Riger,Susanne Blank
Praktický sprievodca pre všetkých majiteľov psov seniorov odpovie na mnohé otázky, ktoré sa týkajú starnúceho psa.

Príbeh o troch stromoch - Gabriel Ringlet
Tento tradičný libanonský príbeh povzbudzoval vo viere mnohé generácie detí. Ponúkame vám ho v úprave Gabriela Ringleta, belgického teológa, básnika a spisovateľa, s ilustráciami rehoľnej sestry Danielly Ohovej.
7. 9. 2023
Web dizajn:   
Posledná aktualizácia obsahu
Na stránke prebieha upgrade obsahu a štruktúry podľa výnosu Ministerstva financií SR
o štandardoch pre infomačné systémy verejnej správy
Sídlo bez cookies
Obecná knižnica na tomto webovom sídle nepoužíva žiadne cookies a ani iným spôsobom nesleduje ani neuchováva žiadne informácie o Vašej návšteve. V nasledujúcom odkaze si môžete zobraziť viac informácií o všeobecných zásadách správy osobných údajov, ktorými sa naša knižnica riadi.
OBECNÁ KNIŽNICA
Jarovnice č. 225, 082 63
Tel.: 051/3811 856
IČO: 42090075
Návrat na obsah