Podujatia2018 - Obecná knižnica

Prejsť na obsah
Podujatia v roku 2018
Štart III. ročníka Osmijanka
Osmijanko putuje po slovenských školách a knižniciach už 15. rok a ponúka im možnosť objaviť hodnotnú detskú literatúru a vypestovať v deťoch návyk pravidelne čítať.  Po úspešných dvoch ročníkoch celoslovenskej čitateľskej súťaže ČÍTAME S OSMIJANKOM – PRIDAJ SA AJ TY! sme sa v našej knižnici rozhodli aktívne sa zapojiť aj do ďalšieho ročníka.
Úspešný II. ročník putovania s Osmijankom
V 14. ročníku celoslovenskej čitateľskej súťaže Čítame s Osmijankom – Pridaj sa aj ty! sa zapojilo 6242 žiakov z 360 školských kolektívov v celého Slovenska. Osmijankova literárna záhrada rozkvitla v našej knižnici v školskom roku 2017/2018 už po druhýkrát. Máme za sebou veľmi úspešné putovanie, pretože našu prácu aj prácu našich Osmijankovcov – zapojených kolektívov 4. ročníka ZŠ Jarovnice 192 ocenila na celoslovenskej úrovni aj odborná porota. Ale čo všetko sme museli zvládnuť, aby prišlo aj ocenenie?
Prvácka pasovačka
V našej knižnici sa 1. júna uskutočnila už tretia slávnostná pasovačka prvákov za ozajstných čitateľov. Slávnosť bola spojená s oslavou medzinárodného  sviatku detí, a z toho sa deti veľmi tešili.

Čítajme si 2018
Už piaty krát sa naša knižnica aktívne zapojila do celoslovenského 6 hodinového čitateľského maratónu. A veľmi aktívne. Mali sme rekordný počet čítajúcich.

Dievčatko s veľkou fantáziou
Dramatizované čítanie a výtvarná dielňa, to boli ústredné prvky dopoludnia v knižnici, ktorého sa zúčastnili členovia štvrtáckych kolektívov zapojených do projektu Čítajme s Osmijankom 2018 – Pridaj sa aj ty!

Noc s Andersenom 2018
V piatok 23. 3. 2018 sa na Slovensku uskutočnil už 13. ročník mediálne najznámejšieho medzinárodného podujatia Noc s Andersenom. Toto medzinárodné podujatie na podporu čítania sa na Slovensku organizuje každý rok okolo dátumu 2. apríla, kedy  sa slávi Medzinárodný deň detskej knihy, ktorým sa zároveň pripomína dátum narodenia najznámejšieho dánskeho rozprávkara - Hansa Christiana Andersena (2. apríl 1805).

Deň ľudovej rozprávky 2018
Na Slovensku sa od roku 2008 deň 16. marec slávi ako Deň ľudovej rozprávky. Tohto roku sme si v tento  deň pripomenuli 190. výročie narodenia nášho najväčšieho slovenského zberateľa ľudových rozprávok Pavla Dobšinského. V našej knižnici v tento deň tiež ožili nielen rozprávky, rozprávkové príbehy ale aj tradičné ľudové odevy.

Týždeň mozgu 2018
Medzinárodná aktivita Týždeň mozgu sa vo svete oslavuje už od roku 1996. Slovensko sa aktívne zapája už 11 rok. Podujatia spojené s touto oslavou zastrešuje Slovenská Alzheimerová spoločnosť a Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky. Naša knižnica sa do tohto projektu zapojila v tomto roku už druhýkrát. V rámci tejto akcie sme zorganizovali 2 podujatia pre deti a pre seniorov.

Týždeň slovenských knižníc
Slovenská asociácia knižníc a Spolok slovenských knihovníkov a knižníc každý rok vyhlasujú v marci Týždeň slovenských knižníc. 19. ročník celoslovenského podujatia v tomto roku sa uskutočnil v dňoch 5. - 11. marca pod spoločným mottom: Knižnice pre všetkých.

8. 6. 2022
Web dizajn:
Posledná aktualizácia obsahu
Na stránke prebieha upgrade obsahu a štruktúry podľa výnosu Ministerstva financií SR
o štandardoch pre infomačné systémy verejnej správy
Návrat na obsah