Podujatia_cl_4 - Obecná knižnica

Prejsť na obsah
Čítajme si 2015 - celý článok
Obecná knižnica Jarovnice sa aj tento rok zapojila do najpočetnejšieho detského čitateľského maratónu na Slovensku ,,Čítajme si 2015“. Cieľom akcie je zapojiť čo najväčší počet detí do čítania súčasne vo viacerých mestách Slovenska a snaha prekonať minuloročný rekord.

Hlavným organizátorom podujatia je už od roku 2008 Linka detskej istoty pri Slovenskom výbore UNICEF v spolupráci s knižnými vydavateľstvami Panta Rhei a Slovart. Naša knižnica sa do projektu zapojila už druhýkrát.

Projekt sme naštartovali súčasne s prihlásenými organizáciami dňa 18. júna 2015 o 9:00 hod. Celé podujatie trvalo do 15:00 hod.

Spoločne, počas celého dňa, na Slovensku čítalo 38 383 detí, čím sa prekonal rekord z minulého roku, kedy bolo prihlásených do projektu 37 064 detí. U nás, v Jarovniciach, sa tento rok do projektu zapojilo 139 detí, čo bolo tiež o 12 detí viac ako v roku 2014.

V rámci projektu sme tento deň čítali z knižných titulov: Ema a ružová veľryba, Johanka v Zapadáčiku a Rozprávková záhrada.

Účastníci projektu mali z čítania veľký zážitok. Za ich snahu a nebojácnosť boli všetci odmenení knižnou záložkou, ktorú venoval organizátor podujatia.

Ďakujeme za spoluprácu učiteľom z našich základných škôl, že sa ochotne spolu s nami zapojili do projektu, terénnym sociálnym pracovníkom za pomoc pri organizovaní a samozrejme všetkým, ktorí sa do čítania zapojili.
11. 10. 2022
Web dizajn:   
Posledná aktualizácia obsahu
Na stránke prebieha upgrade obsahu a štruktúry podľa výnosu Ministerstva financií SR
o štandardoch pre infomačné systémy verejnej správy
Sídlo bez cookies
Obecná knižnica na tomto webovom sídle nepoužíva žiadne cookies a ani iným spôsobom nesleduje ani neuchováva žiadne informácie o Vašej návšteve. V nasledujúcom odkaze si môžete zobraziť viac informácií o všeobecných zásadách správy osobných údajov, ktorými sa naša knižnica riadi.
OBECNÁ KNIŽNICA
Jarovnice č. 225, 082 63
Tel.: 051/3811 856
IČO: 42090075
Návrat na obsah