Podujatia_cl_2019_01_Tyzden_mozgu - Obecná knižnica

Prejsť na obsah
Týždeň mozgu v našej knižnici - 11. - 17. marca 2019
Týždeň mozgu sa vo svete oslavuje už 23 rokov. V tomto čase sa organizujú tisíce informačných, náučných a tvorivých podujatí s cieľom precvičiť si mozgové závity. Slovensko sa aktívne zapája už dvanástykrát.  Naša knižnica sa k oslave najdôležitejšieho ľudského orgánu zapojila tretíkrát. Týždeň mozgu v tomto roku pripadol na 11. – 17. marca 2019.

Náš mozog je ako sval, keď s ním budeme stále pracovať, precvičovať a trénovať si ho, bude stále silnejší. A toto bolo aj cieľom našich aktivít. V priestoroch knižnice sme zorganizovali 4 podujatia s touto tematikou, 3 pre žiakov základných škôl a 1 pre našich seniorov.

V úvode každého stretnutia sme si zopakovali a pripomenuli zaujímavosti a fakty o mozgu, vďaka ktorým sa vieme rýchlejšie učiť. Potom sme prešli na praktickú časť. S deťmi sme riešili jednoduché hlavolamy, číselné aj gramatické, tvorili slová, vety, lúštili krížovky, hľadali obrázkové predmety, menovali sme veci, ktoré sa nachádzajú okolo nás.  

Naši seniori okrem toho hľadali slovné remeslá, zopakovali si slepú mapu bývalého Československa a hľadali na nej mestá, tvorili vety, hľadali rastliny v spleti písmen, lúštili magický štvorec a samozrejme popritom spomínali na zlaté školské časy.

Každodenné tréningy  pamäte napr. aj čítaním zaujímavej knihy, pomáhajú udržiavať nás mozog v dobrej kondícií. A to je zároveň aj pozvánka navštíviť našu knižnicu a stať sa jej stálym čitateľom. Tešíme sa na vás!

Spracovala: M.D.
13. 10. 2023
Web dizajn:   
Posledná aktualizácia obsahu
Na stránke prebieha upgrade obsahu a štruktúry podľa výnosu Ministerstva financií SR
o štandardoch pre infomačné systémy verejnej správy
Sídlo bez cookies
Obecná knižnica na tomto webovom sídle nepoužíva žiadne cookies a ani iným spôsobom nesleduje ani neuchováva žiadne informácie o Vašej návšteve. V nasledujúcom odkaze si môžete zobraziť viac informácií o všeobecných zásadách správy osobných údajov, ktorými sa naša knižnica riadi.
OBECNÁ KNIŽNICA
Jarovnice č. 225, 082 63
Tel.: 051/3811 856
IČO: 42090075
Návrat na obsah